Navigace v článku:

Středověké hradiště v obležení

Sousední velmož si přišel pro zdejší ženu, když byl manžel pryč

Úvod

V červenci minulého roku se na rekonstrukci raně středověkého hradiska odehrál už 23. ročník dobývání. Tradiční akce pro veřejnost se účastnili reenactoři z celé republiky a my vám z ní přinášíme napínavou videoreportáž. Zachytili jsme nejdůležitější okamžiky, mluvili s Wothanem jakožto hlavním pořadatelem i s bojovníky obou stran – dobyvatelů i obléhaných

Jedná se o první pokus Válečníků natočit reportáž z reenactorské akce. Není to úplně jednoduché ani levné, ale pokud by se nám podařilo vybrat dostatek příspěvků od našich čtenářů, chtěli bychom takových reportáží dělat několik do roka. Vybereme ty nejzajímavější z každého dějinného období.

Pro první reportáž jsme schválně zvolili tradiční velkou akci, o které ví prakticky všichni čeští reenactoři, kteří se zabývají středověkem – alespoň tím raným. Ostatně sám Wothan jakožto zakladatel Curie Vitkov (dlouho se tomuto hradisku říkalo Wothanburg) i hlavní pořadatel této velké letní akce patří k nejvýznamnějším osobnostem českého reenactmentu.

Akce se uskutečnila 24. července 2021 na hradišti Curia Vitkov nedaleko Liberce.

Redaktor: Jindřich Kačer
Kamera: Petr Hradský
Stříh: Jakub Arathan Slabák

 

Odkaz na původní upoutávku na akci na stránkách Curie Vitkov:
https://curiavitkov.cz/dobyvani-2021

Přihlášení